5 powodów, dla których warto sprawdzić oferty sklepów meblowych

Aranżacja kuchni to duży koszt. Meble na wymiar zamawiane indywidualnie u stolarza to wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych – bardzo odczuwalny w trakcie wykańczania domu czy remontu. Alternatywą dla takiego zakupu są oferty, jakie mają sklepy meblowe.

Dlaczego warto kupić gotowe meble kuchenne? 5 powodów

1. Wygląd gotowego mebla

Kupując gotowe meble, np. na stronie internetowej producenta, możesz zobaczyć je od razu. Przy konkretnym produkcie zamieszczonym w sklepie internetowym znajdują się fotografie. Zarówno zestawy, jak i pojedyncze szafki mają też dokładne informacje na temat wymiarów, materiałów wykonania czy elementów składowych (półki, szuflady, szafki). Nie musisz więc wyobrażać sobie wyposażenia kuchni, a później zestawiać swojej wizji z tym, co realnie uda się osiągnąć. Sklepy internetowe umożliwiają swoim klientom dodawanie opinii o danym produkcie, co w wielu przypadkach znacznie ułatwia podjęcie decyzji zakupowej. Proces zamawiania mebli u stolarza jest natomiast wieloetapowy i opiera się na wizji zamawiającego, która ma zostać wcielona w życie przez wykonawcę. Inwestor wraz z wykonawcą przygotowują projekt, wybierają materiały, kolory, systemy. To wymaga czasu, ale sprawia też, że efekt pracy nie jest widoczny od razu.

2. Szansa na oszczędności

Zestaw mebli do kuchni (gotowy albo do samodzielnego skomponowania) kosztuje od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Pozwala na zaaranżowanie nawet dużej kuchni. Tymczasem meble od stolarza kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wymagają zaangażowania znacznej ilości środków, a i tak nie gwarantują, że będziesz zadowolony z aranżacji i funkcjonalności.

Co więcej, w sklepach z meblami możesz nie tylko zaoszczędzić, ale też skorzystać z licznych promocji. Niektóre z nich będą dotyczyły np. darmowej dostawy, inne z kolei zapewniały dodatkowy rabat na produkty.

Twoje meble będą też objęte gwarancją, którą będziesz mógł egzekwować na prostych, przejrzystych zasadach. Mała firma stolarska w każdej chwili może się zamknąć, zmienić siedzibę czy tryb działania lub po prostu unikać odpowiedzialności za swoje realizacje.

3. Gwarancja sprawnej realizacji zamówienia

Sklepy meblowe najczęściej oferują towar dostępny od ręki bądź dostępny na zamówienie w ciągu kilku dniu od zapłaty. Wysyłka następuje bardzo szybko, więc klient w ciągu około tygodnia otrzymuje meble. Te po złożeniu są gotowe do użytkowania. Kuchnia staje się miejscami, w których można komfortowo funkcjonować.

W przypadku mebli od stolarza cały proces jest znacznie dłuższy – projektowanie bardzo często przeciąga się w czasie. Wykonawca musi przyjechać na miejsce, dokonać pomiarów, wprowadzić zmiany w projekcie (wynikające np. z aspektów technicznych). Później realizacja trwa najczęściej kilka miesięcy. Montaż z reguły też składa się też z kilku etapów, które są rozłożone w czasie – najpierw montaż korpusów, z czasem pojawiają się blaty i fronty. To opóźnia finalizację projektu.

4. Mniejsza inwestycja czasu w projekt

Meble kuchenne w sklepie kupisz od ręki. Wystarczy wybrać te, które odpowiadają Ci układem, pasują do wymiarów pomieszczenia i są zgodne z Twoją estetyką oraz oczekiwaniami dotyczącymi funkcjonalności. Cała procedura, wraz z dokonaniem dokładnych pomiarów, nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut.

Praca ze stolarzem wymaga większej inwestycji czasu. Z reguły wiąże się z kilkoma spotkaniami, analizą próbek kolorów i materiałów, doborem frontów, uchwytów i materiałów. Oczywiście przekłada się na to, że meble są bardziej spersonalizowane. Aby jednak takie były, musisz zainwestować w to swój czas i dopracować projekt. Drobne błędy mogą się bowiem w przyszłości przełożyć na problemy z funkcjonalnością pomieszczenia i ergonomią pracy w nim.

5. Gwarancja jakości

Każdy projekt, który realizuje stolarz, ma indywidualny charakter. To dla wielu osób zaleta, ale warto też spojrzeć na drugą stronę medalu. Twoje meble będą pierwszymi, które stolarz zrobi w dokładnie tej konfiguracji, kolorze i z tych materiałów. To oznacza, że owszem, Twoja kuchnia będzie oryginalna. Jednocześnie musisz liczyć się z tym, że mogą pojawić się w niej błędy i problemy techniczne.

Przy gotowych zamówieniach ich ryzyko jest znacznie zminimalizowane. Wynika to z tego, że każdy zestaw mebli do kuchni ma seryjny charakter. Jeżeli jakiekolwiek problemy się pojawią w etapie testowania, zostaną usunięte. Ty otrzymasz produkt, który jest gotowy do złożenia, wykonany z solidnych materiałów i wygodny w użytkowaniu.

Wykańczasz swoją kuchnię? Odwiedź sklep meblowy, sprawdź jego ofertę, zestaw ją ze swoim budżetem i zastanów się, czy to nie lepsza opcja niż zakup od stolarza. Możesz sprawdzić np. sklep meblowy Marus.pl. Znajdziesz w nim szeroki wybór mebli do kuchni – gotowe zestawy i szafki stojące oraz wiszące, które możesz połączyć w dowolny sposób. Dzięki temu kupisz produkty na zamówienie, ale bez ponoszenia dużych wydatków.


Prostokąt z podziałem na kolumny


Sposób na czyste powietrze w mieszkaniu
Drewniane schody – kiedy to dobry wybór?
Nowoczesność i wygoda w łazience
Prysznic walk-in
Jak urządzić pokój z łóżkiem piętrowym?k


Styl minimalistyczny w mieszkaniu
Kuchnia na wymiar – nowoczesne rozwiązania
Jak utrzymać drewnianą podłogę w dobrym stanie?
Ozonowanie mieszkania jako sposób na alergie
Drewniane schody, piękne i funkcjonalne ale czy wytrzymałe?


Szklane drzwi – czy są trwałe?
Jak wybrać żaluzje – praktyczny przewodnik
Ergonomia w pracy – jak poprawić wydajność?
Wnętrze biurowe – jak urządzić?
Drzwi szklane – modne rozwiązanie wnętrzarskie